آخرین اخبار ســایتـ

بررسی نقاط ضعف و قوت ترکیب رئال

بدون دیدگاه

Marcelo_-450x334 مهم ترین نتیجه ای که می توان از محروم شدن رئال مادرید از خرید بازیکن گرفت این است که باشگاه باید هرچه سریع تر نسبت به تقویت ترکیب تیم اقدام کند پیش از آن که پنجره نقل و انتقالات ژانویه بسته شود. در غیر این صورت، فلورنتینو پرز مجبور است تا تابستان 2017 برای جذب بازیکنان جدید صبر کند.

فشاری که برای جذب سریع بازیکنان بر روی رئال مادرید است احتمالا قیمت خرید آن ها را سرسام آور می کند. اما حقیقت این است که مادریدیستاها نمی توانند اجازه بدهند که این دو هفته بدون خرید چهره های جدید سپری شود.

در این جا می خواهیم به صورت خط به خط ترکیب تیم را بررسی کنیم و حدس بزنیم که رئال مادرید چه اهدافی را در سر دارد. این اهداف می توانند جذب بازیکنان پر زرق و برق باشند و یا بازگرداندن بازیکنان قرضی از سایر تیم ها. به یاد داشته باشید که بارسلونا در زمان محرومیتش 5 جام را فتح کرد.

keylor-navas-48104-450x253دروازه بان:

کیلور ناواس تا کنون عملکرد خوبی داشته است، اما در مورد کیکو کاسیا انتظارات بیش تر از این بود و در حال حاضر هیچ بازیکن جوانی از کاستیا آمادگی این را ندارد که به تیم اول بیاید. خرید یک دروازه بان تصمیمی عقلانی و منطقی است هر چند اولویت اول نیست.

خبرنگارانی که به پرز نزدیک هستند اطمینان دارند که داوید دخیا مصمم بود که در ژوئن 2016 منچستر را به مقصد مادرید ترک کند. تمدید قرارداد او با منچستر یونایتد به این دلیل بود که منچستری ها می خواهند او را با قیمت بیش تری بفروشند، هرچند که قیمت فسخ قرارداد او به صورت عمومی اعلام نشد.

آیا پرز برای خرید او اقدام خواهد کرد؟ این موضوع غیرمحتمل به نظر می آید. چنین معامله ای ترکیب هر دو تیم را بر هم می زند.

Varane-450x354

دفاع:

با توجه به چیزی که تا این جای فصل دیدیم، خط دفاع جایی است که بیش از نقاط دیگر نیازمند تقویت است.

با دفاع های کناری شروع می کنیم. آلوارو آربلوا به درهای خروجی باشگاه نزدیک است زیرا زین الدین زیدان نیز مانند رافا بنیتز او را در بیش تر بازی ها کنار می گذارد. به احتمال زیاد آربلوا در تابستان از رئال مادرید جدا خواهد شد تا برای خود باشگاهی پیدا کند و آخرین سال های دوران بازیگری اش را در باشگاهی جدید سپری کند.

عملکرد ضعیف دفاعی دنیلو و نگرانی هایی که در مورد مصدومیت های مارسلو و دنی کارواخال وجود دارد باعث شده که هیچ تضمینی در خصوص دفاع های کناری رئال مادرید وجود نداشته باشد. این موضوع شرکت در کارهای تهاجمی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و وضعیت دفاع های کناری رئال مادرید به گونه ای نیست که بتوان برای طولانی مدت روی آن حساب کرد. به همین دلیل، خرید یک دفاع چپ ضروری به نظر می رسد مگر این که رئال مادرید بتواند به روشی معجزه آسا سرعت ناچو فرناندز را افزایش دهد.

در لیگ جزیره گزینه هایی وجود دارند که می توانند به تقویت رئال در این زمینه کمک کنند که حتی بعضی از آن ها اسپانیایی هستند از جمله آلبرتو مورنو از لیورپول، ناچو مونرئال از آرسنال و سزار آزپیلیکوئتا از چلسی.

مرکز خط دفاع رئال نیز به تقویت نیاز دارد. علی رغم حضور در تیم منتخب فیفا، سرخیو راموس که از مصدومیت نیز رنج می برد از سال 2014 به بعد نتوانسته به شرایط ایده آل خود نزدیک شود. سن په په نیز در حال بالا رفتن است و بازی او در محوطه جریمه سال به سال بهتر که نمی شود هیچ، بدتر هم می شود. رافائل واران نیز زیاد دچار مصدومیت می شود و ناچو هم برای پست دفاع وسط جثه کوچکی دارد هر چند در بازی های آسان تر می تواند خلا هم تیمی های خود را پر کند.

در نتیجه خرید یک مدافع میانی و ترجیحا چپ پا می تواند یکی از خریدهای اصلی رئال مادرید باشد. دیه گو یورنته که در حال حاضر به رایو وایکانو قرض داده شده آینده دار به نظر می رسد اما برای بازگشت به رئال مادرید به تجربه بیش تری نیاز دارد.

نظر خود را برای " بررسی نقاط ضعف و قوت ترکیب رئال " ارسال کنید.


کلیه حقوق برای این سایت فوتبال برتر محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.